איך משחקים שש בש

ששבש הינו משחק לשני שחקנים, לכל שחקן חמישה עשר כלים, על לוח המכיל 24 סימונים, שעליהם השחקנים מזיזים את הכלים בעת המשחק לפי המספרים שהגרילו בקוביות.

השחקן שמוציא את מזיז את כל הכלים לצד שלו ומוציא אותם ראשון מנצח במשחק. הכיף מתחיל כשמקים ו/או חוסמים את כלי היריב כדי להתקדם ולנצח בששבש.

ששבש הוא משחק הסתברותי ומחושב, אבל יחד עם זאת משחק של דפוסים קבועים וחזון, כיוון שהמשחק מתנהל באמצעות קוביות, אנשים נוטים לחשוב ש-ששבש הוא משחק מזל. לעיתים אנשים משחקים ששבש על כסף, אבל ששבש הוא לחלוטין אינו משחק של מזל. בששבש ישנה יכולת משחק גבוהה מאוד.

ששבש פשוט מאוד ללמוד. מדובר במשחק מהיר, קל ומהנה לשחק אחד נגד השני FACE TO FACE או דרך האינטרנט. אתם תבלו זמן רב בלשחק, להנות ולשפר את רמת המשחק שלכם.

איך מסדרים את לוח השש בש?

קיימות שתי דרכים לסדר את לוח משחק השש בש, שתיהן למעשה אותו דבר, כל אחד והכיוון שהוא רגיל אליו.

התמונה הראשונה מראה כיצד לסדר את הכלים כאשר אתה הלבן ואתה מזיז את הכלים נגד כיוון השעון. היריב (השחורים ) צריך להזיז את הכלים שלו לכיוון השני. שני השחקנים אוכלים את הכלים מצד ימין, אתה בצד ימין למטה, היריב בצד ימין למעלה.

התמונה השניה מציגה את הדרך הנוספת לסדר את כלי הששבש על הלוח. אתה מזיז את הכלים עם כיוון השעון ואוכל בצד שמאל למטה , היריב מצד שמאל למעלה.
למעשה הסידור זהה בשני המקרים , כאשר הסידור שלך נראה כמו בתמונה השניה, הסידור של היריב נראה כמו הסידור בתמונה הראשונה.

מי מתחיל ראשון?

על מנת לקבוע מי מתחיל ראשון, אתה ויריבך זורקים קוביה אחת כל אחד. במקרה של תיקו ( דאבל ) אתם זורקים שוב. השחקן שמשיג בקוביה מספר גבוה יותר מתחיל ראשון. השחקן שמתחיל ראשון לא זורק קוביות שוב; אלא משחק את המספרים שיצאו לו בקוביות שהוטלו על מנת לקבוע מי מתחיל ראשון.

לתשומת לבכם, השחקן שמתחיל ראשון לא יכול להתחיל עם דאבל בתורו הראשון כיוון שדאבל שווה תיקו, משמע זורקים שוב כדי לראות מי מתחיל.

מה מטרת משחק ששבש?

מטרת המשחק ששבש היא להזיז את כל הכלים שלך לתוך הבית שלך ואז לאכול את כולם. השחקן שמסיים לאכול את כל הכלים שלו מלוח ה-ששבש הוא המנצח.

מה ההבדל בין ניצחון רגיל למארס?

ניצחון רגיל הינו מצב שבו בזמן שאתה מסיים לאכול את כל הכלים שלך מהלוח, היריב אכל לפחות כלי אחד, דהיינו התחיל לאכול.

מארס הינו ניצחון שבו אתה סיימת לאכול את כל הכלים שלך , לפני שהיריב הספיק לאכול לפחות כלי אחד. מארס כפול הוא מרס שבו אתה סיימת לאכול את כל הכלים שלך ולא רק שהיריב לא הספיק לאכול אף כלי, בבית שלך נמצא כלי של היריב. מארס כפול נקרא גם כן מארס תורכי. מארס משולש ( מרס תורכי כפול ) הינו ניצחון שבו אתה סיימת לאכול את כל הכלים שלך ואכלת כלי של היריב.

רוצים לשחק שש-בש אונליין?
שחקו עכשיו במשחק שש-בש אונליין.

desktop